czwartek, 21 marca 2019

Jaki kubek termiczny? Contigo!

Cześć!

Dzisiaj na blogu mam dla Was odmienny wpis. Coś, co w sumie jeszcze na blogu się nie pojawiło, ale jest to dla mnie dość ważny temat. 


Jeśli regularnie czytacie mojego bloga to wiecie, że:

  • nie lubię marnowania jedzenia, a co za tym idzie - pieniędzy,
  • nie jestem zwolenniczką wszechobecnego plastiku,
  • lubię ciekawe i designerskie rozwiązania, które przy okazji są mega praktyczne!
Tak samo jest w przypadku napojów na wynos, które obecnie możemy zamówić niemal na każdym kroku: herbata, kawa, smoothie, koktajl, woda smakowa, drink, lemoniada... Możliwości jest naprawdę wiele! 


Dlaczego zdecydowałam się na kubek termiczny? Głównie z powodów praktycznych. Czasami wybieram się w dłuższe trasy samochodem. Niekiedy potrzebuję zastrzyku kofeiny, by nie zasnąć za kółkiem. Swego czasu korzystałam z kubków, które znajdowały się na stacjach benzynowych, ale powoli przerażała mnie wizja śmieci, które produkuję dla chwilowej przyjemności.


Contigo jest dość rozpoznawalną marką, jeśli chodzi o kubki termiczne, dlatego też zdecydowałam się na ten model. Kolorystycznie najbardziej mi odpowiadał. Praktycznie też sprawdza się naprawdę dobrze.


Dane techniczne kubka termicznego:
  • wysokość: 16,5 cm
  • średnica dna: 6 cm
  • pojemność: 300 ml
  • materiał wykonania: stal nierdzewna, tworzywo sztuczne (BPA free)

Z powodzeniem trzyma ciepło kawy (do 3 godzin, ale kawa znika o wiele szybciej :)), z zimnymi napojami nie miałam jeszcze okazji próbować, ale z tego, co zdążyłam przeczytać na karcie tego produktu to czas trzymania temperatury napojów zimnych wynosi do 10 godzin. Według mnie to naprawdę imponujący wynik!


Jaki kubek termiczny? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, ponieważ wszystko w tym przypadku zależy od Waszych preferencji. Może trzymanie ciepła na dłuższy czas jest dla Was ważniejsze? A może nie będziecie zbyt często używać takiego kubka i nie chcecie na niego wydawać sporej sumy pieniędzy? 


Kubek termiczny Contigo składa się z podwójnych ścianek, dzięki czemu straty ciepła/zimna są o wiele mniejsze. Ścianki są izolowane próżniowo.


Kubek został wykonany ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia. Tylko te osoby, które sporo podróżują, bądź wszędzie ze sobą mają taki kubek wiedzą, jak wiele musi on przejść z nami :) 


Elementy wykonane z tworzywa sztucznego są wolne od BPA, więc w tym przypadku możemy być spokojni o nasze zdrowie. Co ciekawe, pokrywkę od tego kubka z powodzeniem można myć w zmywarce - to także spore ułatwienie!

Kubek został wyposażony w system zamknięcia, który zapobiega przypadkowemu rozlaniu się napoju. 

Jak korzystać z takiego kubka na mieście/w trasie? 
Gdy wybieramy się do kawiarni lub miejsca, gdzie znajduje się nasz ulubiony napój albo nawet na stację benzynową - zabieramy ze sobą kubek. Prosimy sprzedawców lub osoby obsługujące do umieszczenia napoju we własnym kubku i już :) W większości wypadków nie otrzymacie odmowy!


Co ważne - kubek możemy z powodzeniem obsługiwać jedną ręką, co jest niesamowicie pomocne w przypadku prowadzenia samochodu. Na ten moment muszę przyznać, że kubek spełnia moje oczekiwania w 100%, zobaczymy w lecie, jak będzie sprawdzał się w przypadku napojów zimnych, ale wiążę z nim spore nadzieje :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz